O NAS

      Jesteśmy niewielką, domową hodowlą kotów Maine Coon z siedzibą w Warszawie.

      Koty mieszkały z nami od dawna. Pierwsza była Psota, która pojawiła się na budowie naszego domu i wzięła w posiadanie zarówno dom, jak i serce mojego taty. Zaopiekowaliśmy się tym małym, może 8-tygodniowym kociątkiem. Po zakończeniu budowy i przeprowadzce wróciła z nami do miejsca swojego urodzenia. Następna była Beza - syjam starego typu. Któż mógłby się oprzeć tej pięknej dziewczynce - małej, kremowej kulce z brązowymi znaczeniami. Wkrótce jednak dziewczynka dorosła i tak pojawił się na świecie Walter, jej nieplanowany synek - czarny jak noc. Kochany i kochający chłopczyk, mały zazdrośnik, z góry i z niechęcią patrzący na nowo pojawiające się kłębki futra. I nasz ostatni kastrat Coffee - kawa z mleczkiem - teraz już nawet dosyć mocna kawa. To mój urodzinowy prezent - syberyjski neva masquerade. Rozwinął nasze zainteresowanie innymi rasami i zachęcił do pójścia na wystawę. I tak się zaczęło...

      Pierwszy maine coon pojawił się w domu w 2004 r. i natychmiast zapragnęłam więcej takich cudownych kotów. Nasza hodowla jest zrzeszona w FPL, należącej do FIFE. Wszystkie nasze maluchy odchodzą z domu z rodowodami wydanymi przez tę organizację, w wieku około 14-16 tygodni. Kocięta sprzedawane do towarzystwa (na kolanka) są przed opuszczeniem hodowli poddane zabiegowi kastracji/sterylizacji. Moim ideałem maine coona, jest kot o długim, umięśnionym ciele, z dużą głową, mocną i długą kufą, uszami wysoko osadzonymi, szeroko otwartymi u nasady, zakończonymi pędzelkami oraz długim, mocno ofutrzonym ogonem. Priorytetem jednak od początku istnienia hodowli jest zdrowie naszych kotów. Dlatego też zostały one wybrane i zakupione ze zdrowych, dbających o regularne badania hodowli zagranicznych. Oprócz regularnych szczepień i odrobaczeń, nasze koty mają wykonywane badania genetyczne i diagnostyczne w kierunku: HCM (USG i gen- testy), PKD - (usg), FeLV i FIV.

      Mamy nadzieję, że nasza nowa strona spodoba się Państwu. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszej pracy hodowlanej i oczywiście do rezerwacji małego, futrzastego przyjaciela.


KINGA KOMORSKA
WHITE ORCHID*PL, Warszawa
tel. +48.605.282.901 | +48.793.745.520
e-mail: white.orchid@wp.pl
www: www.whiteorchid.pl


© Copyright & Design by Klaudia Karłowicz
Only for White Orchid*PL
® All Rights Reserved *2014*